Deprecated: class-phpmailer.php is deprecated since version 5.5.0! Use wp-includes/PHPMailer/PHPMailer.php instead. The PHPMailer class has been moved to wp-includes/PHPMailer subdirectory and now uses the PHPMailer\PHPMailer namespace. in /home/trendaka/public_html/wp-includes/functions.php on line 5401
Trendsoft LMS Analliz Raporlamaları – Trendakademi Dijital Eğitimler

Trendsoft LMS Analliz Raporlama Modülü

Trendsoft LMS Raporlama Modülü ile Yöneticiler ve Grup Liderleri öğrencilerin eğitimlerdeki aktivitelerini detaylı bir şekilde izleyebilirler.

Trendsoft LMS Eğitim Analizi Raporlama Modülü

Çevrimiçi öğrenme, öğrencilerin kendi hızlarında ve kendi yerlerinde, maliyet ve zaman açısından verimli bir şekilde çalışmalarını sağlayan kanıtlanmış bir kurumsal ve ticari eğitim sağlama yöntemidir.

Trendakademi, önde gelen şirketler ve kuruluşların çevrimiçi eğitim ve bilgi paylaşımını kolaylaştırmasına yardımcı olmak için entegre kurumsal e-öğrenme çözümleri sunar.

Trendsoft LMS Eğitim Analizi Raporlama Modülü Nedir?

Trendsoft LMS Eğitim Analizi Raporlama Modülü, Yöneticiler ve Grup Liderleri için Platform üzerindeki öğrencilerin eğitimlerdeki aktivitelerini kolayca izlemelerini sağlayan, aynı zamanda Articulate Storyline / Rise, Adobe Captivate ve iSpring programları ile hazırlanmış eğitim içeriklerinin ilerlemesini ve tamamlanmasını izlemenize yardımcı olan bir programdır.

Eğitim Analizi Raporlama Modülünün temel özellikleri:

 • Eğitim Aktivite Raporlama ve E-Öğrenim İçerik Yükleyici
 • Eğitim İçerik Hazırlama Programı ve Detaylı Eğitim Aktivite Raporları
 • Site yöneticileri ve grup liderleri için hedefli raporlar
 • Ders veya Konu Tamamlama Butonu ile Entegrasyon
 • Basit Ders veya Konu Zamanlayıcı ile Entegrasyon

E-Öğrenim İçerik Yükleyici

İçerik Yükleyici, Platformda Eğitim oluşturmak için kullanılan editör ile entegredir, böylece bir ders veya konuyu hızlı bir şekilde Storyline / Rise, Captivate veya iSpring modülünü ekleyebilirsiniz. Platformda yayına alınan bu modüller için Eğitim Aktivite verilerini almayı planlamıyorsanız bile çalışmaya devam ederler.

Trendsoft LMS Eğitim Analiz Raporlama Modülü ve İnteraktif Eğitimler

Trendsoft LMS Eğitim Analiz Raporlama Modülü, İnteraktif Eğitimlerdeki öğrenci aktivitelerini de raporlarlar. Analiz Raporları üç farklı rapor görünümünde görüntülenir: Kurs Raporu, Kullanıcı Raporu ve Eğitim Aktivite Raporu. Ayrıca detaylandırma yetenekleri de vardır, böylece genel kurs etkinlikleri görünümünden başlayabilir ve ardından belirli bir kullanıcı tarafından tamamlanmış dersleri veya konuları inceleyebilirsiniz. Tüm raporlara Platformunuzun yönetici dashbord’undan ulaşabilir veri tablolarında anında sıralama, filtreleme ve arama yapabilir, ayrıca raporları CSV dosyası olarak bilgisayarınızın masa üstünüze indirebilirsiniz.

Platform Yöneticileri ve Grup Liderleri İçin Hedefli Raporlar

Kurs, Kullanıcı ve Eğitim Aktivite Raporları, yöneticilere ve Grup Liderlerine e-öğrenme programlarının genel performansı ve öğrenicilerin etkinlikleri hakkında fikir verecektir.

Görebileceğiniz metriklerden bazıları şunlardır:

 • Ortalama tamamlama süresi ve her ders için harcanan toplam süre
 • Kurs bitirme eğilimleri
 • Eğitim Aktivite Raporları ve açıklama trendleri

* Sınıf Liderleri atanmış oldukları sınıfların konsolide verilerini göreceklerdir. Bir Sınıf Lideri birden fazla sınıfa atanırsa, tüm verileri Eğitim Aktivite Raporlarında birlikte görürler.

Ders veya Konu Tamamlama Butonu ile Entegrasyon

Bir ders ya da bir konu içeriğinde hazırlanmış bir modül veya bir video çalışıyorsa, modül tamamlanmadan veya videonun tamamı izlenmeden Tamamla butonu etkinleştirilmez. Bu, öğrencinin modülü veya videoyu atlamasını önler. Bu ayar varsayılan olarak açıktır, ancak ders veya konu düzeyinde geçersiz kılabilirsiniz.

Basit Ders veya Konu Zamanlayıcı ile Entegrasyon

Modül, bir kullanıcının bir kursu tamamlamasının ne kadar sürdüğünü rapor edebilir ve kursa kayıt olan tüm kullanıcılar tarafından harcanan ortalama tamamlanma süresini ve toplam süreyi hesaplayabilir. Bu bilgiler, öğrenci performansını izlemeniz ve bir kursun süresinin makul olup olmadığını belirlemeniz için son derece faydalıdır.

Kurs Raporu

Trendsoft LMS Eğitim Analiz Raporlama Modülündeki Kurs Raporu, size Platformda kaç kullanıcı ve Trendsoft LMS ile oluşturulmuş kursun olduğunu, geçen ay ki Kurs Tamamlama ve Eğitim Aktivite Raporlarını, en çok tamamlanan ve en az tamamlanan İlk üç kurs hakkında üst düzey bir genel bakış sunar.

* Sınıf Liderleri atandıkları sınıfların konsolide eğitim verilerini göreceklerdir. Bir Sınıf Lideri birden fazla sınıfa  atanırsa, tüm verileri Trendsoft LMS Eğitim Analiz Raporunda birlikte görecekdir.

* Son Faaliyetler tablosunda dikkat, iki Y ekseni vardır. Sol Y ekseni aşama tamamlama sayısını gösterir sağ Y ekseni ise Storyline / Rise, Captivate veya iSpring modülünde hazırlanmış içeriklerin aktivite sayısını gösterir.

Kurs Masası

Kurs raporundaki genel bakış çizelgelerinin altında, tüm Trendsoft LMS ile oluşturulmuş kurslarının bir listesini, kayıt verilerini, ilerleme ve tamamlanma durumlarını göreceksiniz. Verileri herhangi bir sütun başlığına göre sıralayabilir veya belirli bir rotayı bulmak için “Arama” alanını kullanabilirsiniz.

Bir kullanıcı Platformdan silindiğinde, Trendsoft LMS üzerinden de tüm kullanıcı bilgileri silinir. Ancak kurs düzeyinde saklanan kurs erişimini silinmez.

Detaylandırılmış Kurs Raporu

Listedeki bir kursa (veya aynı satırdaki herhangi bir değere) tıklamak, size genel performans verilerini ve kayıtlı kullanıcıların bir listesini içeren kursun daha ayrıntılı bir detayını verecektir.

% Tamamlama ifadesinin Trendsoft LMS aracılığı oluşturulmuş "ders" tamamlamalarına dayandığını unutmayın.

Lütfen Dikkat: Bu rapor Trendsoft LMS verileri ve Trendsoft LMS kurslarındaki dersler ve konulardaki ilerlemenin tamamlanması içindir. SCORM / xAPI modülleriyle ilgili veriler Trendsoft LMS Eğitim ve Analiz Raporlamaya (Detaylı Eğitim Aktivite Raporlarına) dahil edilmiştir.

Kullanıcı Raporları

Trendsoft LMS Eğitim Analiz Raporlama modülündeki Kullanıcı Raporu, öğrencilerinizin kaydoldukları derslerde kaydettiği ilerlemeyi izlemenizi sağlar.

Kullanıcı Raporu ilk yüklediğinde, sistemdeki tüm kullanıcıların bir listesini gösterir. *Belirli bir kişiyi adını veya e-posta adresini kullanarak arayabilirsiniz. Listeyi bir sütun başlığına göre de sıralayabilirsiniz.

* Grup Liderleri, atanmış grupların konsolide kullanıcı verilerini göreceklerdir. Bir Grup Lideri birden fazla gruba atanırsa, tüm verileri Kullanıcı Raporunda birlikte göreceklerdir.

Bu bölümde kullanıcının tamamlamış veya henüz tamamlamamış olduğu dersleri, konuları, kısa sınavları, bırakmış olduğu ödevleri ve Trendsoft LMS Eğitim Analiz Raporlama modülünün ayrıntılı etkinlikleri de dâhil olmak üzere, kullanıcının belirli bir kursta ilerlemesini veya bir başka deyişle ne  yapıp ne yapmadığını görebilir ve kurs listesi tablosundan herhangi bir sıradaki herhangi bir yeri tıklayarak sonuçları görüntüleyebilirsiniz.

Articulate Storyline ve Adobe Captivate

Articulate Storyline ve Adobe Captivate, tablet ve akıllı telefon ekranlarına dinamik bir şekilde uyum sağlayarak, herhangi bir şeyi değiştirmeden kursunuzun her cihazda en iyi görünümünü sağlar.

Trendakademi, önde gelen şirketler ve kuruluşların çevrimiçi eğitim ve bilgi paylaşımını kolaylaştırmasına yardımcı olmak için entegre kurumsal e-öğrenme çözümleri sunar.

Trendsoft LMS - Articulate Storyline ve Adobe Captivate

Trendsoft LMS, iki endüstri standardı geliştirme programı olan Articulate Storyline veya Adobe Captivate ile oluşturulan e-öğrenim modülleri ile doğrusal olarak entegre çalışmaktadır. Articulate Storyline veya Adobe Captivate ile oluşturulmuş senaryo temelli eğitim çalışmaları, simülasyonlar ve hatta oyunlar gibi yüksek etkileşimli içeriklerdeki kullanıcı ilerlemelerini ve tamamlamalarını Trendsoft LMS'nin bir parçası olan Eğitim Analiz Raporlama modülünden yardım alarak izler.

Yapmanız gereken tek şey, xAPI veya SCORM 1.2 / 2004 standardını kullanarak dosyanızı yayınlamak ve bir kursa ilişkin bir ders veya konuya eklemek için E-Öğrenim İçerik Yükleyici kullanmak.

Önemli: Articulate Storyline veya Adobe Captivate ile oluşturulan senaryo temelli eğitim içerikleri günümüzde son derece güçlü bir e-öğrenim modelini ortaya koymaktadır.

Raporlama Filtreleri

Rapor görünümü, görmek istediğiniz verilerde daraltmanız için birçok filtre seçeneği * içerir. Örneğin, belirli bir Storyline modülüyle ilgili tüm öğrenme kayıtlarını görüntülemek isteyebilirsiniz. Belirli bir süre içerisinde gerçekleşen tüm aktiviteleri kontrol etmek isteyebilirsiniz veya belirli bir kullanıcının modülü ne zaman tamamlayıp tamamlamadığını öğrenmek isteyebilirsiniz.

CSV’ye Aktarma

Platformda yayınlanmış geniş bir eğitim içeriğine sahip kurs için, yüzlerce binlerce kullanıcı kaydına potansiyel olarak bakıyor olabilirsiniz. CSV'ye Aktar butonu, filtrelenmiş sonucu CSV dosyası olarak indirmenize izin verir, böylece Microsoft Excel veya istatistik programlarında daha fazla analiz yapabilirsiniz.

xAPI Sınav Raporları 

XAPI Sınav Raporu, xAPI içeriğinden gelen bireysel sınav soru yanıtlarını yakalar. Articulate Storyline, Rise, Adobe Captivate ve iSpring gibi e-Öğrenim geliştirme araçlarının kullanımını desteklemek için geliştirilen  Eğitim Analiz Raporlama modülü Trendsoft LMS'nin bir parçasıdır. Bu Eğitim Analiz Raporlama modülünde, kullanıcıların bu araçlarla oluşturulan xAPI içeriğini destekleyen etkileşimlerinden kaynaklanan öğrenme kayıtlarını göreceksiniz. Bu kayıtlar Platforma özgü olan bir Öğrenme Kayıt Mağazasında (LRS) saklanır. Yapmanız gereken tek şey, dosyanızı xAPI standardını kullanarak yayınlamak ve E-Öğrenim İçerik Yükleyici  bir kursa bağlı bir ders veya konuya eklemek için kullanmak

Trendsoft LMS Eğitim Analiz Raporlama modülü yalnızca xAPI Sınav Raporu sütunlarında gördüğünüz verileri izler ve raporlar.

Sınav Raporu Filtreleri

Rapor görünümü, görmek istediğiniz verilerde daraltmanız için birçok filtre seçeneği * içerir. Örneğin, belirli bir Storyline modülüyle ilgili tüm öğrenme kayıtlarını görüntülemek isteyebilirsiniz. Belirli bir süre içerisinde gerçekleşen tüm aktiviteleri kontrol etmek isteyebilirsiniz veya belirli bir kullanıcının modülü ne zaman tamamlayıp tamamlamadığını öğrenmek isteyebilirsiniz.

Ön Uç Kurs / Kullanıcı Raporları

Trendsoft LMS Eğitim Analiz Raporlama modülü ders raporlarını ve kullanıcı raporlarını ön uçta gösterme özelliğini sunar. Bu, hem yöneticilere hem de Sınıf Liderlerine, Platformun admin panelini ziyaret etmek zorunda kalmadan detaylandırılmış bir şekilde Eğitim Raporlarını görüntüleme olanağı sağlar.

Ön Uç Sınav Raporu

Trendsoft LMS Eğitim Analiz Raporlama modülü Sınıf Liderleri, Yöneticiler ve Öğrenciler için ön uç test raporlarını desteklemektedir. Bu raporlar, Trendsoft LMS tarafından hazırlanmış sınavların puanını ve Trendsoft LMS  Eğitim Analiz Raporlama, modülü ile kaydedilen SCORM / xAPI puanlarıyla birleştirerek test verilerinin konsolide bir görünümünü sunar.

Sınav Raporu, Yöneticilerin ve Sınıf liderlerinin konsolide bir şekilde sınav puanlarını ve Eğitim Rapor puanlarını (örneğin, H5P, iSpring, Storyline vb.) sınıflarına ve kurslarına göre görüntülemesini sağlar.

Trendsoft LMS tarafında, rapor, seçilen bir gruptaki ve kurstaki kullanıcılar için her bir Trendsoft LMS ile hazırlanmış sınav için en yüksek puanları (çok sayıda deneme yapılmış olsa bile) alır. Eğer sınav istatistikleri bu sınavlar için açılmışsa (sonuçlar kaydedilmeden önce), o kullanıcı için detaylı sınav sonuçlarına ve sınav girişimine ilişkin ayrıca bir bağlantı da mevcuttur.

Verilerin Eğitim Raporlama tarafında, bu rapor normalde arka ucun Eğitim Raporu sekmesinde bulunacak sonuçları alır. Bu raporda skorla görünen her şey Sınıf Sınav raporuna dahil edilir.

Kullanıcı Sınav Raporu, sayfayı görüntüleyen kullanıcı için tüm kurslarda Trendsoft LMS Eğitim Programı ile oluşturulmuş sınav puanlarını ve SCORM / xAPI puanlarını çıkarır. Bu rapor konsolide bir sonuç listesini görmek için öğrenciler, Sınıf Liderleri ve yöneticiler tarafından kullanılabilir.

2 raporda da özellikle güçlü olan şey, bağlantılı olmalarıdır, böylece Sınıf Lideri raporunda listelenen kullanıcılar, kullanıcı raporuna köprülenir.

Yöneticiler ve Sınıf Liderleri daha sonra sonuçlarını detaylı bir şekilde görmek için bir kullanıcıyı inceleyebilir

E-öğrenim İçeriğini Yönetme

Trendsoft LMS Eğitim Analiz Raporları, yüklenen içeriği yönetmek için kullanımı kolay bir arayüz sağlar.

Trendsoft LMS Eğitim Analiz Raporlama, > İçeriği Yönet sayfasından sayfaya erişin:

 • Yeni içerik yükle
 • Yüklenen içeriği başlığa göre ara
 • Yüklenen içeriği yükleme tarihine göre sırala
 • Yüklenen içeriği önizle (içeriği önizlediğinizde xAPI deyimlerinin izleneceğini unutmayın)
 • Yüklenen içeriği sil
 • İçeriği değiştir (beta)

 İçeriğin Değiştirilmesi (beta)

 • Mevcut içeriğin güncellenmiş içerikle kolayca değiştirilebilmesi,
 • Güncellenen içeriği yeni bir modül olarak yükleme
 • Yeni modüle işaret etmek için mevcut tüm kısa kodları / blokları değiştirmek
 • Önceki içeriği silme
 • Mevcut bir modülü değiştirmek için, Eylemler menüsünden Değiştir (beta) seçeneğini tıklamanız yeterlidir:

Bu, mevcut modül için kaydedilen verilerle ne yapmak istediğinizi soran bir iletişim kutusu açar.

Yalnızca yer imi silme (devam ettirme) verisi

Bu seçenek, kullanıcıların bir sonraki ziyaretlerinde modülde kaldıkları yerden devam etmelerini isteyen yer imi verilerini siler. İç yer imi kimlikleri değiştirilebileceği için içerik değiştirildiği zaman bu verilerin silinmesi gerekir, bu da mevcut yer imi verilerinin modülün doğru şekilde yüklenmesini sağlar.

İnteraktif Eğitim Dersi / Konu Tamamlama Takibi

Trendsoft LMS "Tamamla" butonu ile entegrasyon: Trendsoft LMS Eğitim oluşturma modülü, Dersler ve Konular‘ da görünen Trendsoft LMS'nin "Tamamla" butonu entegrasyonu için 5 seçenek sunar:

Her Zaman Etkin: Tamamla butonu her zaman etkindir. Öğrenci, dersi veya konuyu istediği zaman tamamlamak için butona tıklayabilir.

Tamamlanıncaya kadar devre dışı bırakıldı: Tamamlanma koşulu yerine getirilinceye kadar tamamlandı butonunu devre dışı bırakın. Buton görünür, ancak modül tamamlanana kadar tıklanamaz.

Tamamlanana kadar gizli: Tamamlanma koşulu sağlanana kadar Tamamlandı butonu gizlenir. Tamamlanma koşulu yerine getirildiğinde, buton görünür hale gelir.

Gizli ve otomatik tamamlama: Tamamlandı butonu gizlenir ve tamamlanma koşulu karşılandığında ders / konu otomatik olarak “tamamlandı” olarak işaretlenir. Bu seçenek sayesinde, kullanıcının modül tamamlandıktan sonra bir sonraki derse veya konuya ilerlemesi için bir yol sağlamanız gerekir, çünkü ilerlemesi için bir buton gözükmeyecektir.

Gizli ve otomatik alma: Tamamla butonu gizlenir, ders / konu otomatik olarak tamamlandı olarak işaretlenir ve tamamlama koşulu sağlandığında, öğrenci otomatik olarak bir sonraki derse veya konuya ilerler.

Notlar: Trendsoft LMS “sonraki” bir dersi veya konuyu tamamlayamazsa, geçerli sayfa yeniden yüklenir. Ders / konu zaten tamamlandıysa, kullanıcı otomatik olarak devam edemez..

Tamamla butonunu kontrol eden Genel ayar, “Genel Ayarları Kullan” seçeneğinden belirli bir seçeneğe getirildiğinde, Tamamlandı Kısıtlama değeri değiştirilerek, ders veya konu düzeyinde geçersiz kılınabilir.

Tamamlanma Durumu

Varsayılan tamamlama koşulu “tamamlandı”, “geçti”, “başarısız” veya “cevaplandı” dır. Ders ya da konu sayfalarında farklı bir tamamlama koşulu belirleyerek "Tamamla" butonunu etkin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Örneğin, sonunda bir sınav içeren bir Trendsoft LMS Eğitim modülü için, Tamamlama Koşulunu sadece “geçti” olarak sınırlamak isteyebilirsiniz.

Bu değişiklik, Kullanıcı Testini geçinceye kadar Tamamla butonunun devre dışı kalmasını sağlar. Storyline, Captivate veya iSpring'de yayınlanırken geçen notu geçersiz kılabilirsiniz. Örneğin, Tamamlanma Koşulu alanına "sonuç> 60" girilmesi geçme notunu 60 olarak değiştirecektir.

Bir ders / konu sayfasında birden fazla Trendsoft LMS Eğitim modülü varsa, tüm modüller tamamlandığında Tamamla butonunun durumu sağlanır. H5P modülleri için, sayfadaki herhangi bir modül tamamlandığında “Tamamla” butonu etkinleşir (H5P modülünün bu işlevselliğin çalışması için xAPI ifadelerini geçmesi gerekir; H5P içerik türleri bunu yapmaz).

Şimdi bir hesap oluşturun ve başlayın !

Trendsoft LMS, maliyet tasarrufu ve büyüme ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Sezgisel gezinme, otomatik işlevler ve mükemmel destek sayesinde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.